Basın

Mert Gökhan Öztaner

 

Neşeli aryalarından sonra salonda oluşan keyifli ortamda bariton Öztaner, sıcak ve bir o kadar heyecanlı tonlamalarının üzerine oyunculuk yeteneğini de ekleyerek seslendirdiği; Wagner’in Tannhauser operasından Wolfram’ın “Oh du mein holder Abenstern” ve Verdi’nin Don Carlo operasından yaslı Rodrigo’nun aryalarına değer kazandırdı.

Schwäbische Zeitung, 8 Mayıs 2007


Münih Gasteig Kültür Merkezinde Mozart’ın Sihirli Flüt isimli ünlü opera eserinde başrolleri seslendiren Selena Uysal Öztaner ve Mert Gökhan Öztaner gösterdikleri başarılı performansla sanat çevresinin dikkatini üzerlerine çektiler. Türkiye’nin gururu olarak böylesine önemli bir misyonu üstlenen ikili, temsili izlemeye gelen Münih Başkonsolosu Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç tarafından tebrik edildi ...

Sabah, 29 Temmuz 2007


Almanya’da Münih Müzik Akademisi’nde Şan ve Gitar Anasanat Dallarında Doçent olarak görev yapan Selena Öztaner ve Mert Gökhan Öztaner Münih Gasteig Kültür Merkezinde muhteşem bir konser verdi. Weltverstehen adlı müzik gecesinde ünlü bestecilerin opera ve oratoryo eserlerinden örnekler sunan Öztaner çiftinin konseri büyük ilgi gördü.

Hürriyet Avrupa, 8 Kasım 2007


Dört solist (Mert Öztaner, ... ) tamamen dolu kilisedeki dinleyicileri, insanlık tarihine tanıklık eden eserlerle büyüledi. Solistlerin müzikal yorum yetenekleri ve eşlik eden başarılı koro bu çok iddialı programı tekdüzelikten uzak bir şekilde sundu.

Amper-Kurier Online, 9 Kasım 2008


Haberleri orjinal dilinde görmek için tıklayınız.